Watykan: Papież modlił się z wiernymi o pokój w Afryce

Ojciec św. Franciszek modlił się w niedzielę w południe z wiernymi o pokój w Afryce. W czasie spotkania w Watykanie pozdrowił też uczestników pielgrzymki do sanktuarium w Piekarach Śląskich.

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, Papież powiedział, że w sobotę w Piacenzy na północy Włoch została beatyfikowana włoska zakonnica Leonella Sgorbati. Misjonarka i pielęgniarka została zamordowana przez ekstremistów muzułmańskich w 2006 roku w Somalii.

Papież Franciszek, mówiąc o nowej błogosławionej, podkreślił: „Jej życie oddane Ewangelii i służbie na rzecz ubogich, podobnie jak jej męczeństwo, stanowią dowód nadziei dla Afryki i całego świata”.

Następnie papież wezwał wiernych do wspólnego odmówienia modlitwy o pokój w Afryce.

W rozważaniach wskazywał, że chrześcijanin nie jest „osobą odizolowaną”, lecz należy do ludu Bożego.

Papież mówił też o potrzebie solidarności z osobami cierpiącymi na ciężkie choroby.

„Zachęcam wszystkich, by uznali potrzeby, również duchowe, osób chorych i by byli blisko nich, z czułością” – apelował papież Franciszek.

Pozdrowił także uczestników pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl