Ks. kard. Dziwisz na audiencji u Papieża Franciszka

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji metropolitę krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po spotkaniu ksiądz kardynał powiedział dziennikarzom, że ma „dużo dobrych nadziei”.

Metropolita krakowski, pytany o to, czy ponowił zaproszenie do Polski, odparł, że Ojciec św. Franciszek wie o tym, iż jest oczekiwany.

„Byłem u Papieża z potrzeby omówienia kilku spraw” – wyjaśnił ks. kard. Stanisław Dziwisz nie podając szczegółów. Wszystko wskazuje na to, że jednym z tematów rozmowy był dobiegający końca proces kanonizacyjny Jana Pawła II.

Ksiądz kardynał ujawnił, że wyszedł z audiencji u Papieża pełen „dobrych nadziei”. Tak odpowiedział na pytanie, czy rozmawiał z Franciszkiem o zaproszeniu do Polski i o kanonizacji.

Ks. kard. Dziwisz nie chce wypowiadać się na temat możliwej daty kanonizacji. W Mesynie na Sycylii, gdzie był w ostatnich dniach na uroczystościach z okazji 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II, metropolita krakowski wyraził nadzieję, że polski Papież zostanie ogłoszony świętym w październiku.

PAP/RIRM 

drukuj