Ojciec św. Franciszek: Wyłączmy radio i telewizor, pomyślmy o naszym życiu

Wyłączmy radio i telewizor i pomyślmy o naszym życiu – zachęcał papież Franciszek w homilii podczas czwartkowej Mszy św. w kaplicy watykańskiego Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Dzięki temu, jak podkreślił, można odkryć „piękno nadziei Boga” i odnaleźć radość.

Zwracając się do uczestników Mszy św., papież powiedział: „Zachęcam was, by dzisiaj znaleźć 5-10 minut na to, aby usiąść, bez radia, bez telewizji i pomyśleć o swojej własnej historii; o błogosławieństwach i tarapatach, o wszystkim”.

„Jestem pewien, że pośród niedobrych rzeczy, które wszystkich nas spotykają w życiu, jeśli to zrobimy, odkryjemy piękno miłości Boga, piękno jego miłosierdzia, piękno nadziei” – mówił Franciszek, którego słowa przytoczyło Radio Watykańskie.

„I jestem pewien, że wszyscy będziemy pełni radości” – dodał papież.

Wskazał, że warto zatrzymać się na chwilę i „popatrzeć na nasze korzenie, na naszego Ojca”, który „uczynił z nas lud, stworzył niebo pełne gwiazd, plaże pełne ziarenek piasku”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl