fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zachęcił, by radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela napełniło nasze serca nadzieją i pokojem

Ojciec Święty Franciszek zachęcił, by radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela napełniło nasze serca nadzieją i pokojem. Biskup Rzymu mówił o tym po audiencji generalnej w Watykanie, która odbyła się bez udziału wiernych w bibliotece Pałacu Apostolskiego.

W słowach skierowanych do Polaków podczas pozdrowień Papież przypomniał o zbliżającym się Adwencie.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Za kilka dni rozpocznie się okres Adwentu. Niech radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, który stał się człowiekiem podobnym do nas, napełni Wasze serca nadzieją i pokojem. Najświętsza Panna Maryja Niepokalana, którą będziecie czcić w Waszych kościołach, odprawiając Msze święte roratnie, niech Wam towarzyszy w drodze do narodzenia Syna Bożego. Z serca Wam błogosławię – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Podczas katechezy Ojciec Święty zwrócił uwagę, że pierwsze kroki Kościoła w świecie wyznaczała modlitwa. Czytając Dzieje Apostolskie, odkrywamy, jak potężnym stymulatorem ewangelizacji są spotkania modlitewne, na których uczestnicy doświadczają na żywo obecności Jezusa i są poruszeni Duchem Świętym – powiedział papież Franciszek.

Dodał, że także i my żyjemy tym samym doświadczeniem, że Jezus żyje i podąża wraz z nami. Również każdy chrześcijanin, który poświęca czas na modlitwę, w milczeniu adoracji może odkryć prawdę, że to żywy ogień Ducha Święty daje światło i ciepło oraz siłę do świadectwa i misji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl