fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: W trudnościach modlitwa jest ulgą

W wigilię Triduum Paschalnego Ojciec Święty Franciszek podejmował rozważania nad słowami, którymi Jezus modlił się do Ojca podczas męki. Papież spotkał się dziś w Watykanie z wiernymi na audiencji generalnej.

Ojciec Święty wskazał między innymi na modlitwę Jezusa po Ostatniej Wieczerzy, kiedy podnosząc oczy ku niebu, rzekł: ,,Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą” i później w ogrodzie Getsemani.

W tym czasie – jak podkreślił Biskup Rzymu – Jezus zaczyna odczuwać „strach i udrękę” z powodu tego, co Go czeka. Jest „smutny” i tam, w otchłani przygnębienia kieruje do Ojca najczulsze i najsłodsze słowo: „Abba”, tatusiu.

Papież Franciszek powiedział, że Jezus uczy nas, abyśmy w próbie obejmowali Ojca, ponieważ w modlitwie do Niego jest siła, by iść naprzód w cierpieniu.

– W trudnościach modlitwa jest ulgą; zaufaniem, pocieszeniem w opuszczeniu przez wszystkich, w wewnętrznym przygnębieniu. Jezus jest z Ojcem. My w naszym Getsemani często postanawiamy pozostać samymi zamiast powiedzieć „Ojcze” i powierzyć się jak Jezus, powierzyć się Jego woli, która jest naszym prawdziwym dobrem – podkreślił Papież.

Papież tradycyjnie pozdrowił pielgrzymów, między innymi Polaków. Zwracając się do wiernych z Francji, Ojciec Święty Franciszek zapewnił ich o swej bliskości po pożarze katedry Notre Dame.

– Chciałbym wyrazić moją bliskość z mieszkańcami Francji z powodu kataklizmu, który się wydarzył. Zostałem bardzo dotknięty tym, co się stało – pożarem katedry Notre Dame. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy oddali swoje serca i umiejętności, aby ratować bazylikę Notre Dame. Niech więc odbudowa tej bazyliki będzie wspólnym dziełem wszystkich dla większej chwały Boga – wskazał.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl