fot. flickr.com

Bogota dziękuje Ojcu Świętemu za respiratory

26 czerwca br. Papież Franciszek podarował 35 respiratorów, które trafiły do 13 krajów. Jednym z nich jest Kolumbia. Archidiecezja Bogoty jest wdzięczna za papieski dar.

„Archidiecezja Bogoty cieszy się z tego gestu miłości Ojca Świętego wobec wszystkich chorych na COVID-19 na całym świecie, a szczególnie wobec mieszkańców stolicy Kolumbii” – powiedział ks. abp Luis José Rueda Aparicio. Trzy respiratory trafią do szpitala San Carlos, który leży w południowej części miasta.

Papieski dar „postrzegamy jako gest bliskości wobec naszego kraju i współczucia wobec cierpiących”, napisał na Twitterze Jorge Mario Eastman, ambasador Kolumbii przy Stolicy Apostolskiej.

„Sam papież Franciszek dał nam przykład od chwili wybuchu pandemii jak ważne jest to, aby Kościół był na pierwszej linii, nie tylko przez pomoc materialną, ale przede wszystkim duchową. Nasi kapłani niosą tę pomoc w sposób heroiczny” – podkreślił ks. abp Rueda Aparicio.

W Kolumbii, gdzie władze nie panują nad pandemią, koronawirusem zaraziło się ponad 98 tys. osób, zmarło 3,5 tys. Szczególnie trudna sytuacja panuje wśród Indian w Amazonii. Ludzie protestują domagając się pomocy i żywności.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl