fot. EPA/PETER KNEFFEL

KEP: pogrzeb ks. Georga Ratzingera 8 lipca w katedrze św. Piotra w Ratyzbonie

Uroczystości pogrzebowe brata papieża-seniora Benedykta XVI – ks. Georga Ratzingera odbędą się 8 lipca w katedrze św. Piotra w niemieckiej Ratyzbonie – podało w czwartek na Twitterze biuro prasowe KEP, cytując austriacką agencję katolicką Kath.net.

 

Brat papieża-seniora Benedykta XVI ks. Georg Ratzinger zmarł 1 lipca, miał 96 lat. Był wieloletnim kapelmistrzem w katedrze ratyzbońskiej i kierownikiem chóru chłopięcego Regensburger Domspatzen.

W opublikowanym w czwartek przez Watykan liście papież Franciszek zapewnił 93-letniego emerytowanego papieża o swej „duchowej bliskości w chwili bólu” oraz o modlitwie za jego zmarłego starszego brata.

„Uroczystości pogrzebowe ks. Georga Ratzingera odbędą się w środę 8 lipca b.r., o godz. 10 w Katedrze św. Piotra w Ratyzbonie” – podało na Twitterze biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski za austriacką agencją katolicką Kath.net.

Agencja poinformowała, że ciało śp. ks. Georga Ratzingera spocznie nie w rodzinnym grobie na cmentarzu w Ziegetsdorf, ale w grobie należącym do fundacji chóru katedralnego Domspatzen na cmentarzu katolickim w Ratyzbonie.

PAP

drukuj