Benedykt XVI przybywa do Libanu

Libańczycy odliczają czas do wizyty Ojca  św. Benedykta XVI w ich kraju. Dziś Ojciec św. rozpocznie swoją 24 zagraniczną podróż apostolską.

Ceremonia powitalna Ojca św. odbędzie się na międzynarodowym lotnisku Rafik Hariri w Bejrucie. Papież wygłosi tam przemówienie. Tymczasem w Libanie panuje atmosfera wielkiego oczekiwania na Piotra naszych czasów.

Z Libanu mówi o. Andrzej Wodka redemptorysta.

Ogólny klimat jest spokojny i bardzo przyjazny. Ludzie, którym ujawnialiśmy naszą tożsamość wskazywali na to, że zaraz tu będzie papież, wymieniali jego imię, myśmy wtedy przyznawali się jeszcze bardziej, że jesteśmy w posłudze tej pielgrzymki, tej wizyty. I zarazem na twarzach ogólnie gości uśmiech powiedział o. Andrzej Wodka.

Głównym motywem 24. zagranicznej papieskiej podróży jest przekazanie biskupom
z Bliskiego Wschodu adhortacji apostolskiej; dokumentu podsumowującego Zgromadzenie Specjalne Synodu dla tego regionu, które obradowało w Watykanie w 2010 roku.

Ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości Papieskiej Akademii Teologicznej
w Krakowie, akcentuje, że  głównym przesłaniem z jakim udaje się Ojciec św. do tego kraju, będzie przesłanie pokoju i nadziei w zapalnym rejonie Bliskiego Wschodu.

Przesłanie, które kieruje Ojciec św. do mieszkańców Libanu, do chrześcijan i do wyznawców Allaha do muzułmanów jest takim przesłaniem, które niesie w sobie nadzieję. Nadzieję, że można żyć razem, można wzajemnie się szanować, można troszczyć się razem o pokój. Jakby Ojciec św. chciał pokazać, podpowiedzieć tym wszystkim, którzy mieszkają na bliskim wschodzie, że pokój jest możliwy, ponieważ możliwe jest przebaczenie, możliwe jest wzajemne wyznanie win, podanie sobie ręki – mówi ks. Machniak.

Pielgrzymka Ojca Św. do Libanu transmitowana będzie w Radiu Maryja i Tv Trwam.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl