Watykan: Papież przyjął na audiencji księcia Karola i księżną Kamilę

Ojciec św. Franciszek przyjął we wtorek na audiencji w Watykanie księcia Walii Karola i jego żonę, księżną Kornwalii Kamilę. Przywieźli oni papieżowi wielki kosz produktów z ich posiadłości Highgrove w Anglii.

Po półgodzinnej rozmowie odbyła się publiczna część audiencji, w trakcie której papież wręczył swym gościom rzeźbę przedstawiającą gałązkę oliwną. Ojciec św. wyjaśnił: „To symbol pokoju”, a następnie poprosił księcia Karola, by „wszędzie, gdzie pojedzie”, był „człowiekiem pokoju”. Książę Walii odparł: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy”.

Papież Franciszek następnie podarował parze książęcej swoją encyklikę „Laudato si’” i dwie adhortacje apostolskie, mówiąc: „To moje prace”.

Prezentując swoje prezenty, książę Karol przyznał zwracając się do papieża: „Trudno postanowić, co można podarować Waszej Świątobliwości”. Gdy otworzył kosz z jedzeniem, wyraził nadzieję, że się przyda.

Następca tronu podkreślił, że produkty te mogą zostać przekazane biednym. Wyjaśnił, że cała żywność pochodzi z jego posiadłości.

W trakcie wizyty w Watykanie para książęca spotkała się również z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji, brytyjskim arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl