fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zawierzył Polaków opiece św. Jana Pawła II

Ojciec Święty zawierzył w środę w Watykanie Polaków opiece św. Jana Pawła II. Podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI Biskup Rzymu nawiązał do przypadającego w najbliższy piątek wspomnienia liturgicznego Papieża Polaka w rocznicę inauguracji jego pontyfikatu w 1978 roku.

Kierując swoje pozdrowienie do zgromadzonych w Watykanie Polaków, Ojciec Święty powiedział, że zawierza cały naród polski opiece św. Jana Pawła II. Franciszek zachęcał przy tym pielgrzymów z Polski, by mając w pamięci słowa Papieża Polaka, odrzucili wszystko, co niszczy jedność z Chrystusem.

– Serdecznie pozdrawiam obecnych tu Polaków. Pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jego opiece zawierzam was, wasze rodziny i cały naród. Zawsze miejcie w pamięci to, co wam powiedział. Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Bądźcie czujni, aby was nic od niej nie odłączyło – żadne fałszywe hasła, błędne ideologie ani pokusa pójścia na kompromis z tym, co nie jest z Boga. Odrzućcie wszystko, co niszczy i osłabia jedność – podkreślił papież Franciszek.

W kolejnej katechezie na temat listu św. Pawła do Galatów Ojciec Święty analizował pojęcie wolności chrześcijańskiej. Nauczał, że wolność Jezusowa prowadzi nas do tego, byśmy „służyli sobie wzajemnie”.

Biskup Rzymu wskazywał, że prawdziwa wolność rodzi się z miłości. Nie chodzi tu jednak o namiętność, która szuka jedynie tego, co nam odpowiada, ale o miłość, jaka jaśnieje w bezinteresownej służbie na wzór Jezusa myjącego nogi uczniom.

RIRM

drukuj