fot. PAP/EPA

Japonia: Papież Franciszek przewodniczył Mszy św. na stadionie w Tokio

Ojciec Święty Franciszek przewodniczył dziś Mszy Św. na stadionie w Tokio. Był to centralny punkt przedostatniego dnia jego podróży apostolskiej do Japonii.

W homilii Papież przestrzegał przed błędnym kołem rywalizacji i gorączkowym poszukiwaniem wydajności. 

– Jesteśmy umiłowanymi dziećmi, ale wiemy, że po drodze wolność dzieci może zostać przytłumiona, osłabiona, gdy jesteśmy więźniami błędnego kręgu niepokoju i rywalizacji, lub też gdy skupiamy się nad natarczywym i gorączkowym poszukiwaniem wydajności i konsumpcji jako jedynego kryterium miary i potwierdzenia naszych wyborów, lub też określenia, kim jesteśmy i ile jesteśmy warci – mówił papież Franciszek.

Wcześniej Ojciec Święty spotkał się w Tokio z ofiarami potrójnej katastrofy, do jakiej doszło w Japonii w marcu 2011 roku, gdy trzęsienie ziemi wywołało tsunami i poważną awarię w elektrowni atomowej Fukushima.

Papież spotkał się także japońską młodzieżą w katedrze w Tokio. W swoim przemówieniu przestrzegał, że ludzie żyjący w szalonym pośpiechu i rywalizujący z innymi stają się „zombie”. Apelował też o walkę z „duchowym ubóstwem” i „przyjaźń społeczną”.

– Rzeczy są ważne, ale osoby są niezbędne. Bez nich odczłowieczamy samych siebie, tracimy oblicze, imię, stajemy się jeszcze jednym przedmiotem, może najlepszym ze wszystkich, ale jedynie przedmiotem – wskazał Ojciec Święty.

Papież Franciszek rozmawiał także z cesarzem Japonii oraz premierem tego kraju.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl