fot. tv trwam

Papież Franciszek: Musimy odkryć piękno świadectwa Zmartwychwstałego nie ulegając przeciętności

Musimy odkryć piękno świadectwa Zmartwychwstałego, porzucając postawy samoodniesienia, wyrzekając się zatrzymywania darów Bożych i nie ulegając przeciętności – wzywał dziś papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Ojciec Święty rozpoczął nowy cykl katechez, który – jak mówił – będzie podążać za „podróżą” Ewangelii opowiadaną w Księdze Dziejów Apostolskich.

Dzisiaj papież Franciszek nawiązał do początków Kościoła po zmartwychwstaniu Chrystusa i powołaniu do grona apostołów Macieja w miejsce Judasza. Papież zaznaczył, że zrekonstruowana wspólnota Dwunastu staje się znakiem komunii, która zwycięża podziały, pozwala jednoznacznie świadczyć o zmartwychwstaniu Jezusa.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

– Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w minioną niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga. Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu już od poczęcia w łonie matki po życie starcze, często schorowanie i cierpiące. Nie wolno życia niszczyć, czynić przedmiotem eksperymentów lub fałszywych koncepcji. Proszę, módlcie się o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych. Z serca błogosławię wam i waszym bliskim – mówił Papież.

 

RIRM

drukuj