Papież uznał cud potrzebny do kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty

Papież Franciszek uznał cud przypisywany wstawiennictwu błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty, potrzebny do jej kanonizacji – podał w czwartek katolicki dziennik „Avvenire”.

Msza kanonizacyjna odbędzie się prawdopodobnie 4 września przyszłego roku.

Kanonizacja założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości będzie zatem jednym z najważniejszych wydarzeń trwającego Roku Miłosierdzia.

Papież uznał cud w dniu swych 79. urodzin – zauważyła gazeta w informacji opublikowanej późnym wieczorem na swej stronie internetowej.

Kilka dni wcześniej w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jednomyślnie przyjęto w głosowaniu dokumentację cudu uzdrowienia przypisywanego Matce Teresie z Kalkuty, a niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia. Została ona beatyfikowana przez Jana Pawła II w 2003 roku, gdy świętował 25-lecie swojego pontyfikatu.

Według mediów uznany przez Papieża przypadek dotyczy 35-letniego cierpiącego na chorobę mózgu Brazylijczyka, który doznał uzdrowienia, będąc w stanie krytycznym.

Aprobata dekretu przez papieża Franciszka to ostatni krok w postępowaniu kanonicznym dotyczącym cudu uzdrowienia wybranego do kanonizacji laureatki pokojowej Nagrody Nobla.

Przypomina się, że papież Franciszek powiedział dziennikarzom podczas swej podróży do Albanii przed ponad rokiem, że poznał zakonnicę w 1994 roku przy okazji synodu w Watykanie i zapamiętał ją jako osobę, która „mówiła zawsze to, co chciała”.

„Siedziała koło mnie podczas prac synodu. Podziwiałem jej siłę, zdecydowanie w jej wystąpieniach” – opowiadał Papież. Zażartował też: „Gdyby była moją przełożoną, bałbym się”.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl