Ojciec Święty: Maryja jest pierwowzorem Kościoła

Ojciec Święty Franciszek, podczas audiencji Generalnej w Watykanie, wskazał na Maryję jako pierwowzór Kościoła w porządku wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Chrystusem. Papież kontynuował cykl katechez poświęconych Kościołowi.

Ojciec Św. akcentował, że Maryja jest wzorem w porządku wiary, gdyż w Jej posłuszeństwie Bogu, wypowiedzianym „Tak”, przyjęciu Bożego Syna wypełniła się wiara Izraela i obietnica historii zbawienia. Franciszek wskazywał, że Maryja jest również obrazem miłości Kościoła, czego wyrazem jest Jej posługa wobec krewnej Elżbiety.

– Co robiła Maryja? Niosła do Elżbiety Jezusa. Zadaniem Kościoła jest niesienie Jezusa. Taki Kościół, który nie niesie, nie ofiaruje, nie przekazuje Jezusa, jest Kościołem martwym. Kościół musi przekazywać miłość do Jezusa, miłość Jezusową, miłość Chrystusa, która przemienia mężczyznę i kobietę – odnawia świat – powiedział Papież Franciszek.  

„Maryja jest wreszcie wzorem zjednoczenia z Synem Bożym. Jemu oddała swe życie. Jednoczyła się z Nim na Kalwarii w męczeńskiej śmierci i ofiarowaniu życia za zbawienie świata” – mówił Ojciec Św. Na zakończenie audiencji Papież pozdrowił też pielgrzymów, w tym Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Rozważane dzisiaj codzienne życie Maryi, Matki Bożej, to szczególna modlitwa. Ustawiczny dialog z Bogiem Ojcem i Jezusem, Jej Synem. Trwajmy z Nią na modlitwie, zawierzmy wszystko Jej Niepokalanemu Sercu, upraszajmy szczególnie teraz, w październiku, w modlitwie różańcowej pokój dla świata i powrót do ewangelicznych wartości. Z serca błogosławię wam tu obecnym i waszym bliskim! – mówił Ojciec Święty.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl