O. Tadeusz Rydzyk CSsR: Katolicy to olbrzym, ale niech nie będzie śpiący

O przebudzenie, przeciwstawianie się temu, co dzieje się z TV Trwam oraz groźnej ideologii gender – zaapelował na antenie Radia Maryja, Założyciel i Dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ojciec Dyrektor swoje słowa skierował do wszystkich, którym zależy na TV Trwam, na wolności słowa w Polsce i na demokracji. O. Tadeusz Rydzyk powiedział, że to, co dzieje się z TV Trwam jest zaskakujące.

Otrzymaliśmy koncesję od KRRiT; koncesję na miejsce na multipleksie, ale nie dostaliśmy tego miejsca. Musieliśmy zapłacić za koncesję prawie 1 mln 300 tys. zł i nie otrzymujemy tego miejsca. Tak więc co miesiąc płacimy ponad 100 tys. zł za nic. Czy to jest uczciwe? Czy może jest to po prostu złodziejstwo w świetle prawa? – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Czy to jest demokracja? – pyta o. Dyrektor. Jak zaznaczył, strona prawa, katolicka i chrześcijańska społeczeństwa otrzymała tylko jedno miejsce na multipleksie, a tych miejsc będzie około 56 i wszystko to przekazywane jest stronie liberalno-lewicowej – dodał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja wskazał przy tym, że media potrafią zmienić mentalność. Powiedział, że tym bardziej powinniśmy walczyć o media prawicowe, o media głoszące prawdę, gdzie będzie prawdziwy dialog na argumenty a nie odbieranie dobrego imienia i uprawianie terroru medialnego. Widzimy, co się dzieje z patriotami i ludźmi Kościoła – jak są niszczeni przez media – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

 – Dziękuję z całego serca parlamentarzystom, którzy organizują komisje w związku z brakiem demokracji w mediach. Obserwujcie je. Zapamiętajcie tych, którzy pomagają i tych którzy szkodzą. Przyjdą wybory, żebyśmy wiedzieli, kogo wybierać. My dziękujemy tym, którzy organizują kolejne marsze – ostatni marsz zorganizowano w Kwidzynie. Dziękuję za upominanie się o normalność w Polsce, występowanie przeciwko ideologii gender, która w skutkach jest straszna. Dziękujemy za to, że sprzeciwiacie się temu, organizujcie wykłady w różnych miastach. Obudź się śpiący olbrzymie! Katolicy! Obudźcie się wszyscy! Katolicy to olbrzym, ale niech nie będzie śpiący, niech czyni dobro, co się da. W najbliższą sobotę marsz w Poznaniu o miejsce na multipleksie dla TV Trwam. Za to też dziękujemy – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl