fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Zamiast wynosić się ponad innych, zejdź z piedestału, by służyć innym  

„Zamiast wynosić się ponad innych, zejdź z piedestału, by służyć innym” – apelował do wiernych w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. 

Przed południem papież Franciszek w bazylice watykańskiej udzielił święceń biskupich ks. Guido Mariniemu, który dotychczas pełnił funkcję mistrza papieskich ceremonii liturgicznych oraz sekretarzowi Kongregacji ds. Duchowieństwa, ks. Andrèsowi Gabielowi Ferrada Moreirze. Posługa biskupa to służba, a nie honorowy tytuł. Biskup musi służyć, a nie dominować – podkreślał w czasie homilii Ojciec Święty.

– Proszę, nie zapominajcie o bliskości z Bogiem na modlitwie, bliskości biskupów, kapłanów i bliskości owczarni – apelował Biskup Rzymu.

W samo południe Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. W czasie rozważań przestrzegał przed pokusą wynoszenia się nad innymi.

– Dążenie do osobistego prestiżu może stać się chorobą ducha, kryjącą się nawet za dobrymi intencjami. Na przykład wtedy, gdy za dobrem, które czynimy i głosimy, tak naprawdę kryje się szukanie tylko siebie i własnej afirmacji – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

Papież zwracał uwagę, że dostrzegamy to także w Kościele – my, chrześcijanie, zamiast służyć innym, próbujemy robić kariery.

Po modlitwie Anioł Pański Biskup Rzymu nawiązując do niedawnych zamachów w Norwegii, Wielkiej Brytanii i w Afganistanie, apelował, by porzucić drogę przemocy, która zawsze przegrywa i jest porażką dla wszystkich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl