Ojciec Święty Franciszek apeluje o roztropność i posłuszeństwo wobec przepisów ws. pandemii

Ojciec Święty Franciszek zaapelował we wtorek o roztropność i posłuszeństwo wobec przepisów w sprawie pandemii po to, by ona nie powróciła. Apel papieża zamieszczono na jego profilu na Twitterze.

Na oficjalnym profilu Pontifex, redagowanym w dziewięciu językach, w tym po polsku, Stolica Apostolska opublikowała następujące słowa Franciszka: „W tym czasie, w którym otrzymujemy wytyczne dotyczące wychodzenia z kwarantanny, prośmy Pana, aby obdarzył nas wszystkich łaską roztropności i posłuszeństwa wobec rozporządzeń, aby nie powróciła pandemia”.

Słowa te Franciszek skierował we wprowadzeniu do porannej Mszy św., jaką odprawił we wtorek w kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie. Te codzienne Msze św. od marca odbywają się bez udziału wiernych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl