Papież: Gwarancją przed zatopieniem – wiara w Chrystusa

Gwarancją przed zatopieniem jest wiara w Chrystusa i w Jego Słowo – powiedział Ojciec Św. Franciszek w rozważaniach przed niedzielną modlitwą Anioł Pański. Papież, jak co tydzień, spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie.

Biskup Rzymu w rozważaniach nawiązał do fragmentu Ewangelii według św. Mateusza, który opisuje przejście Jezusa po jeziorze Galilejskim. Uczniowie wzięli go za zjawę i przerazili się. Apostoł Piotr na wezwanie Jezusa poszedł po wodzie, ale w pewnym momencie – gdy uląkł się wiatru – zaczął tonąć. Wtedy to prosi o pomoc Jezusa, który wyciąga rękę i chwyta go.

Ojciec Św. Franciszek zwrócił uwagę, że ta opowieść każe nam zastanowić się nad naszą wiarą. Piotrowi w tej chwili nie wystarczyło pewne słowo Jezusa, będące jakby napiętą liną, której trzeba się uchwycić, aby stawić czoła wrogim i wzburzonym wodom. Papież zauważył, że może się to przytrafić także nam.

– Jeśli nie złapiemy słowa Pana, aby mieć większą pewność, radzimy się horoskopów i wróżbitów, i wtedy zaczynamy iść na dno. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że wiara w Pana i w Jego słowo nie otwiera nam drogi, gdzie wszystko jest proste i spokojne; nie uwalnia nas od burz życiowych – wskazał Ojciec św.

Papież dodał, że wiara daje nam pewność obecności Jezusa, która pobudza nas do przezwyciężenia burz egzystencjalnych, daje pewność ręki, która nas ujmuje, żeby nam pomóc. Wiara nie jest więc ucieczką od problemów życiowych, ale wspiera nas w drodze i nadaje jej sens – zaznaczył.

Po odmówieni modlitwy maryjnej Papież udzielił wszystkim zebranym apostolskiego błogosławieństwa. Pozdrowił także pielgrzymów, którzy przybyli do Watykanu z całego świata.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl