fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę do Maroka

Dobiegła końca pielgrzymka papieża Franciszka do Maroka. Ostatnim jej punktem była Msza św. Uczestniczyło w niej 10 tysięcy osób. Najwięcej w historii tego kraju.

Przed południem Ojciec Święty odwiedził wiejski ośrodek pomocy społecznej w Tamarze, który prowadzą siostry zakonne z Hiszpanii. Pomagają one biednym i bezdomnym, głównie dzieciom.

– Wspieramy m.in. edukację dzieci, które nie mają miejsca do nauki w swoich domach. Przychodzą tutaj, aby się uczyć – powiedziała s. Gloria Carrillero, przełożona Centro Rural de Servicios Sociales de Temara.

W katedrze w Rabacie papież spotkał się z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz członkami miejscowej Ekumenicznej Rady Kościołów. Ojciec Święty podkreślił, że mała liczba chrześcijan nie stanowi problemu i nie powinna zniechęcać wiernych.

– Jezus nie wybrał nas i nie posłał, abyśmy byli najliczniejsi. Powołał nas na misję. Postawił nas w społeczeństwie jak tę małą ilość zakwasu, zaczynu błogosławieństw i miłości braterskiej – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty wskazał, że w kraju takim jak Maroko chrześcijanin uczy się być żywym sakramentem dialogu. W katedrze Ojciec Święty odmówił również z wiernymi modlitwę Anioł Pański.

Papież Franciszek przewodniczył również Mszy św. w hali sportowej. Uczestniczyło w niej 10 tys. wiernych. Była to największa w historii Maroka liturgia. 98 proc. ludności tego kraju to muzułmanie. W homilii Ojciec Święty podkreślił, że chrześcijanie dają tu świadectwo Ewangelii miłosierdzia.

– Dziękuję za wasze wysiłki, by uczynić wasze wspólnoty oazami miłosierdzia. Zachęcam was i nakłaniam do dalszego rozwijania kultury miłosierdzia, kultury, w której nikt nie patrzy na drugiego z obojętnością lub nie odwraca wzroku, gdy widzi jego cierpienie – zwrócił uwagę papież Franciszek.

Ojciec Święty zachęcił też chrześcijan do trwania na drodze dialogu z muzułmańskimi braćmi i siostrami, a także do współpracy, aby „widoczne stało się to powszechne braterstwo, którego źródłem jest Bóg”.

Obyście byli tutaj sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat – mówił Franciszek.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl