Synoptyk IMGW: Sobota pochmurna i ze słabym deszczem poza wschodem kraju 

W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie dużo chmur, z których może spaść słaby deszcz. Tylko na wschodzie – jak powiedziała synoptyk IMGW, Anna Woźniak – prognozowane są większe przejaśnienia. Tam także nie powinno padać.  

Temperatura maksymalna w sobotę kształtować się będzie na poziomie od 12 do 15 stopni Celsjusza.

„Tylko lokalnie na północy oraz w rejonach podgórskich wyniesie 9-10 stopni Celsjusza” – wskazała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni bądź południowy.

W nocy z soboty na niedzielę, w zachodniej połowie kraju, spodziewane jest jeszcze zachmurzenie duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Stopniowo jednak będzie się przejaśniać.

We wschodniej i południowej Polsce chmur będzie mniej. Tam prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane z tendencją do rozpogodzeń. Lokalnie nadal będą się tworzyły silne zamglenia.

„Na południu, w obniżeniach terenu, możliwe są mgły ograniczające widzialność do 400 m” – wskazała synoptyk.

Temperatura minimalna wyniesie od 1-2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do nawet 8 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, nadal południowo-wschodni bądź wschodni.

W kolejnych dniach pogoda nadal wiosenna, przy nieznacznym ochłodzeniu na Podlasiu. Prognozy wskazują, że od środy zrobi się chłodniej, prawdopodobnie wrócą też nocne spadki temperatury poniżej zera.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl