fot. pixabay.com

W poniedziałek deszczowo prawie w całej Polsce

Jak podaje IMGW, Półwysep Skandynawski i krańce zachodnie będą pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Nad resztą kontynentu dominować będą niże.

Polskę obejmie niż wędrujący przez południe kraju z zachodu na wschód wraz z układem frontów atmosferycznych, jedynie krańce północne znajdą się w zasięgu klina wyżu znad Wysp Brytyjskich. Nad dzielnice południowe napłynie przejściowo cieplejsze powietrze, pozostała część kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek na północy zachmurzenie małe i umiarkowane i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie na ogół duże, opady deszczu, przejściowo o natężeniu silnym. Od Śląska po Podkarpacie możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. C, 17 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej do 21 st. C miejscami na północy i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, głównie z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na wybrzeżu i Pomorzu. Opady deszczu, okresami na południowym wschodzie o natężeniu silnym. Na południu i południowym zachodzie możliwe lokalne burze. W południowej połowie kraju prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C, tylko miejscami na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie od 7 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, głównie z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl