fot. https://twitter.com/KGPSP

Polscy strażacy walczą z pożarami w Grecji

Grupa polskich strażaków uda się dziś do Grecji, aby zmienić swoich kolegów, którzy walczą z szalejącymi od kilku tygodni pożarami. Polska zdecydowała o przedłużeniu akcji, na prośbę Grecji. Nasi druhowie są cenieni na całym świecie.

O godz. 6.30 w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbędzie się odprawa z udziałem komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak powiedział bryg. Krzysztof Batorski, rzecznik PSP, nastąpi przekazanie obowiązków, a następnie strażacy udadzą się na lotnisko Chopina, skąd odlecą do Grecji.

– W Grecji nastąpi zamiana jeden do jednego. 143 strażaków opuści bazę w Grecji i wróci do Polski. Myślimy, że ok. godz. 20.00-21.00 pierwsza zmiana dotrze na lotnisko Chopina. Natomiast ci, którzy wylecą rano, pozostaną na miejscu i będą gasić pożar w okolicach Aten – wyjaśnił bryg. Krzysztof Batorski.

Pierwsza grupa strażaków zabrała ze sobą sprzęt do gaszenia pożarów; w sumie 46 pojazdów. Druhowie planowali powrót do Polski 16 sierpnia 2021 roku.

Na skutek trudnej sytuacji strażacy przemieścili się z wyspy Eubea, by rozpocząć działania gaśnicze na zachód od Aten. Polakom udało się uratować przed ogniem miasto Vilia Attica.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl