fot. flickr.com

W Polsce deszczowo i wietrznie

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia jest pod wpływem wyżu z centrum nad Zatoką Biskajską, pozostałą część kontynentu obejmują niże.

Polska jest w zasięgu rozległej zatoki niżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północy na południe przemieści się front chłodny, napłynie za nim chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami również śniegu. W południowej połowie kraju możliwe burze. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 8 cm, w Tatrach i Beskidach o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 6 st. miejscami na południu, na Podhalu około 2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h w południowej połowie kraju, a na południowym wschodzie początkowo do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 7 cm, w Tatrach i Beskidach o 8 cm. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie do 1 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj