W kraju zachmurzenie duże z postępującymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Apeniński i Bałkański, oraz południowo wschodnia Europa będą pod wpływem wyżów. Polska znajdzie się w płytkiej zatoce niżowej z frontem ciepłym przebiegającym od Niziny Szczecińskiej po Podkarpacie. Północno-wschodnia połowa kraju będzie w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym, południowo-zachodnia w masie polarno-morskiej. 

Dziś w kraju zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. We wschodniej połowie Polski i w centrum okresami opady deszczu. Po południu przelotne opady deszczu miejscami na południu kraju, możliwe również burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. na Suwalszczyźnie, około 17 st. w centrum, do 22 st. na Dolnym Śląsku, na wybrzeżu wschodnim od 8 st. do 10 st. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu początkowo duże i zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie do 2 st. w centrum i do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, wschodni i północno-wschodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno wschodni.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl