fot. flickr.com

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia i północno-zachodnia będzie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże z centrami nad południową i południowo-wschodnią Europą.

Nad Polską rozbudowywać się będzie klin rozległego wyżu znad Morza Śródziemnego. Na południu i zachodzie kraju zalegać będzie rozmywający się, mało aktywny, front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim, na północnym wschodzie chłodniejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, w pasie od zachodniego Pomorza po Podkarpacie okresami duże. Rano lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 20 st. C w centrum, do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, rano zmienny, później stopniowo przechodzący we wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie i północnym zachodzie okresami duże. Silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, a na południu do 100 m. Temperatura minimalna od 5 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C w centrum, do 13 st. C na południu, zachodzie i nad morzem oraz 14 st. C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby, na zachodzie i nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP

drukuj