fot. PAP/EPA

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo centralna znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku.

Polska będzie na skraju wspomnianego niżu, w strefie frontu okluzji, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Tylko krańce południowo-wschodnie kraju pozostaną pod wpływem klina wyżowego, w nieco cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na przeważającym obszarze przelotne opady deszczu przemieszczające się z północnego zachodu w głąb kraju. Miejscami w północno-zachodniej połowie kraju burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na wybrzeżu i Pomorzu, około 21 st. w centrum, do 25 st. na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni, w centrum i na północy kraju okresami dość silny i silny, w porywach do 70 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów lokalnie na południowym wschodzie do 15 mm. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na północy i północnym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a nad morzem do 80 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie, zwłaszcza na wybrzeżu i na południowym wschodzie kraju, możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz na południowym wschodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. do 22 st., tylko nad samym morzem lokalnie 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju oraz w rejonie burz okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, tylko początkowo nad morzem do 75 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj