Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, w Europie będzie dominował wyż z centrum nad Morzem Północnym, jedynie krańce wschodnie i północno-zachodnie rejony kontynentu znajdą się w zasięgu niżów.

Polska będzie pod wpływem wyżu, na południu kraju utrzyma się masa ciepła i sucha, nad północne województwa napłynie chłodniejsze polarnomorskie powietrze.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, rano lokalnie mgły z widzialnością od 200 do 700 m. Temp. maks. od 7 do 10 st. na krańcach północnych i północno-wschodnich, od 10 do 14 st. na pozostałym obszarze.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, z kierunków północnych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie rosło.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl