Lekarze przestrzegają przed wzmożonymi zachorowaniami

Sezon zimowy to wzmożony czas zachorowań na grypę i przeziębienie. Lekarze przestrzegają, aby nie lekceważyć żadnych oznak chorób i zadbać o swoje zdrowie.

Bóle mięśni, dreszcze, katar, gorączka – czyli sezon zimowy w pełni. Wbrew pozorom, aby uchronić się przed zachorowaniem nie wystarczy pozostać w domu.

Przegrzanie organizmu może być równie niebezpieczne. Wychodząc na zewnątrz musimy jednak pamiętać o tym, by ciepło się ubrać – mówi lekarz dr Narcyz Sadłoń.

– Pozostanie w domu w okresie grzewczym to wcale nie jest zdrowy pomysł. On może wręcz zakończyć się gorszym stanem zdrowia i pogorszeniem naszych warunków funkcjonowania. A wychodząc na wyprawę, wychodząc poza budynek własnego domu i myśląc o dłuższych spacerach, dłuższych wycieczkach pamiętajmy o tym, że każdy element naszego organizmu powinien być właściwie zabezpieczony. Niezabranie właściwego obuwia i właściwych skarpetek to duże ryzyko popsucia sobie wycieczki, ale też narażenia się na niebezpieczne skutki zdrowotne – Przemrożenia, wychłodzenia, a może nawet odmrożenia prowadzące do martwicy – tłumaczy Narcyz Sadłoń.

Tym bardziej w najbliższych dniach, kiedy czeka nas bardzo mroźny weekend. Lokalnie temperatura może spaść nawet do -25 stopni C. W przypadku, kiedy nie uda nam się uchronić przed zachorowaniem, powinniśmy pomyśleć o tym, żeby nie przyczynić się do rozprzestrzenienia choroby.

– Starajmy się pamiętać o tym, że dziecko chore, dziecko z gorączką nie powinno chodzić między innymi dziećmi i rozpowszechniać chorobę, powinno być raczej leczone skutecznie i szybko w domu. Podobnie i my, gdy ukazują się objawy chorobowe musimy pamiętać o suplementacji, witaminach, dobrym nawodnieniu, ciepłym ubraniu i ochronie przed nadmiernym przegrzaniem – zaznacza lekarz.

Sezon zimowy to również czas, kiedy szczególną uwagę powinniśmy zwracać na osoby bezdomne. Jeśli zauważymy takich ludzi najlepiej zadzwonić na policję, lub pod numer alarmowy 112. Mimo, że w przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie, nie zapominajmy o tym, że zima jeszcze do nas powróci.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl