Spore zachmurzenie na północy kraju. Południe Polski pogodne

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie wyż z centrami w rejonie Ukrainy, Rumunii i Morza Czarnego, jedynie północno-wschodnia część kontynentu i krańce zachodnie będą pod wpływem niżu i frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w zasięgu wspomnianego wyżu, w ciepłym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli rosło.

W środę w północnej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. W południowej połowie kraju zachmurzenie małe. Rano liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m, głównie w północnej połowie kraju, lokalnie utrzymujące się do godzin południowych. Temperatura maksymalna w północnej połowie Polski od 7 do 10 st., w południowej od 10 do 14 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, tylko na południowym zachodzie kraju z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze Polski od -2 do 1 st., lokalnie w rejonach podgórskich spadki temperatury do około -4 st., jedynie na krańcach północnych od 3 do 6 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj