Zacznie napływać polarno-morskie powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Skandynawią i Zatoką Ryską wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie pod wpływem niżów, z ośrodkami nad Skandynawią i Zatoką Ryską. Przez obszar Polski z zachodu na wschód będzie przemieszczać się układ frontów atmosferycznych. Początkowo z południa za frontem ciepłym napłynie zwrotnikowa masa powietrza, a w ciągu dnia od zachodu za frontem chłodnym będzie napływać polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Na obszarze od Śląska Opolskiego i Dolnego, Małopolski i Podkarpacia po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę miejscami burze z gradem, w których może spaść do 30 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym zachodzie do 35 st. na południowym wschodzie, nad samym morzem od 20 st. do 22 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. We wschodniej połowie kraju i na Górnym Śląsku w czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, a w regionach południowo-wschodnich początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st., 14 st. na zachodzie i północy do 16 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na zachodzie i północy do24 st. na południowym wschodzie. Na zachodnim wybrzeżu od 16 st. do 18 st. Wiatr umiarkowany, miejscami wzmagający się do dość silnego, porywisty. Na północy wiatr w porywach do 70 km/h. Na wschodnim wybrzeżu wiatr dość silny i silny w porywach do 90 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burzy opady deszczu do 25 mm, możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burzy w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W nocy umiarkowane, okresami duże.

Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl