W środę zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. Pozostały obszar Europy będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w zatoce niżu znad Rosji. Na południu oddziaływać będzie front atmosferyczny, na którym utworzy się płytki ośrodek niżowy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i powoli będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami burze, głównie na południu i zachodzie kraju. Prognozowana wysokość opadów w burzach na południu do 20 mm. Temp. maks. od 16, 17 st. na krańcach północnych, 19 st. w centrum, do 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na północy Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. W centrum i na południu zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, początkowo miejscami burze. Opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów do 25 mm, a na Podkarpaciu do 35 mm. Temp. min. od 6, 8 st. na północnym wschodzie oraz w kotlinach sudeckich, 9 st. w centrum kraju, do 11 st. na wybrzeżu i 12 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W centrum i na wschodzie zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu, na wschodzie miejscami burze. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temp. maks. przeważnie od 15 do 18 st., tylko na zachodzie i południowym zachodzie oraz na krańcach północno-wschodnich 19, 20 st., w dolinach karpackich 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, północno-zachodni i północny, w czasie burz porywisty.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

W czwartek zachmurzenie duże z opadami deszczu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temp. maks. 15 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

 

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl