fot. Paweł Palembas

W czwartek zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, przeważająca część kontynentu będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi i Polską, krańce północne kontynentu będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Do Polski będzie napływać chłodne arktyczne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa.

W czwartek w kraju w dzień będzie zachmurzenie małe, tylko lokalnie umiarkowane. Rano lokalnie jeszcze mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 14 st. do 18 st. Chłodniej, miejscami tylko 11 st. w rejonach podgórskich. Wiatr na północy Polski słaby i umiarkowany, nad morzem okresowo porywisty zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, na krańcach północnych kraju okresami umiarkowane. Nad ranem zwłaszcza w Polsce centralnej i południowej lokalne mgły ograniczające widzialność nawet do 200 m. Temp. min. w południowej połowie kraju od 1 st. do 4 st., lokalne przygruntowe przymrozki do -2 st., a w dolinach górskich miejscami -2 st. Na pozostałym obszarze od 4 st. do 7 st., a na wybrzeżu nawet 11 st., 13 st. Wiatr na przeważającym obszarze słaby zmienny, na Pomorzu wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek w dzień będzie zachmurzenie małe, tylko lokalnie, zwłaszcza na krańcach północnych kraju, umiarkowane. Rano lokalnie jeszcze mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 15 st. do 19 st. Cieplej na południowym zachodzie, tam miejscami do 21 st. Wiatr na północy Polski umiarkowany, nad morzem okresowo w porywach do 65 km/h, zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W Warszawie w czwartek w dzień zachmurzenie przeważnie małe, jedynie początkowo umiarkowane. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie przeważnie małe. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj