Polska w obszarze klina wyżowego

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz częściowo zachodnia będzie w zasięgu niżów ze strefami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie w obszarze klina wyżowego, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Nad Polską zalegać będzie dość ciepłe powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy Polski lokalne rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, głównie w południowej połowie kraju. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 8 st. do 11 st., w rejonach podgórskich od 6 st. do 9 st. Wiatr na ogół słaby, wschodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże.

W zachodniej połowie Polski miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na Pomorzu oraz w kotlinach górskich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st. do 6 st., w kotlinach górskich od 0 st. do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W zachodniej połowie Polski miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano na Pomorzu oraz w kotlinach górskich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, początkowo północno-wschodni, później wschodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl