fot. flickr.com

W kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżu znad Rosji, pozostałe rejony kontynentu będą pod wpływem niżów znad Włoch, Islandii i Wielkiej Brytanii.

Polska będzie w zasięgu wyżu, z południowego wschodu napłynie polarnokontynentalne powietrze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadało.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, na północy miejscami większe przejaśnienia, na południu i w pasie dzielnic centralnych opady deszczu, na południowym wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem, w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temp. maks. od 3 do 5 st. na wschodzie, od 7 do 8 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże i całkowite, na północy i na południu większe przejaśnienia, okresami opady deszczu, w górach i na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu, na południu nad ranem lokalnie mgła z widzialnością do 200 m. Temp. min. około 0 st. w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie, od 1 do 3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W środę zachmurzenie duże i całkowite, na północy miejscami większe przejaśnienia, lokalnie opady deszczu, głównie w dzielnicach południowo-wschodnich, wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami silne zamglenia z widzialnością do 2000 m, rano na południu lokalnie mgła z widzialnością do 200 m. Temp. maks. od 4 do 8 st. Wiatr słaby, na Wybrzeżu i południowym wschodzie okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

 W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. min. 2 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W środę zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

PAP

drukuj