fot. pixabay.com

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz częściowo basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów, na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie klin Wyżu Azorskiego.

Nad Polską rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia, jedynie na południu zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Będzie napływała arktyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, lokalnie na północy możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C, 5 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje śnieżne.

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami przelotne opady śniegu. Na zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. W centrum lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -8 st. C na północnym wschodzie, około -5 st. C w centrum, do -1 st. C nad morzem. Na obszarach podgórskich spadek temperatury do -10 st. C, -9 st. C. Na wschodzie wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni; na pozostałym obszarze przeważnie słaby, zmienny.

PAP

drukuj