Niemcy/MSW: w marcu lekki wzrost liczby uchodźców

W marcu do Niemiec przyjechało 14 976 uchodźców, nieznacznie więcej niż miesiąc wcześniej – poinformowało w poniedziałek MSW w Berlinie. Od początku roku niemiecką granicę przekroczyło ponad 47 tys. imigrantów pragnących starać się o azyl.

W lutym br. Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) zarejestrował 14 289 uchodźców. Prym wśród kandydatów do azylu wiodą nadal uciekinierzy z Syrii, Afganistanu i Iraku – czytamy w komunikacie prasowym resortu spraw wewnętrznych.

Wnioski o azyl złożyło w marcu ponad 20 tys. uchodźców. Rok temu było ich ponad 50 tys.

BAMF systematycznie zmniejsza liczbę zaległych wniosków z ubiegłych lat, gdy ze względu na masowy napływ imigrantów urzędy nie nadążały z ich rozpatrywaniem. Liczba nierozpatrzonych jeszcze podań zmniejszyła się z prawie 334 tys. w lutym do 278 tys. w końcu marca.

Od 2015 roku do Niemiec przyjechało ponad milion uchodźców, większość z nich w drugiej połowie 2015 roku. Przełomem w rozwiązaniu kryzysu uchodźczego było podpisanie przez Unię Europejską na początku 2016 roku umowy z Turcją, co oznaczało zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego. Od wiosny ubiegłego roku liczba imigrantów zdecydowanie spadła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl