Ciepło, duszno i burzowo na terenie całego kraju

Jak informuje IMGW, Europa północna po środkową znajdować się będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą słabe wyże.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie upalna, zwrotnikowa masa powietrza.

W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresowo przelotne opady deszczu, a w centralnej i południowej części kraju także i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st., 26 st. w części północnej kraju do 27 st., 32 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 75 km/h.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26°C. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl