fot. flickr.com

Mróz nie ustępuje znad Polski

Jak informuje IMGW, nad Europą w dalszym ciągu dominować będzie rozległy wyż znad Skandynawii, jedynie krańce południowe kontynentu znajdą się pod wpływem płytkich niżów.

Polska będzie w zasięgu wyżu z nad Skandynawii. Z północnego wschodu napływać będzie mroźna i sucha, arktyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami, zwłaszcza we wschodniej i południowej połowie Polski oraz nad morzem zachmurzenie okresami duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13 st., -9 st. na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich do -7 st., -5 st. a na zachodzie i -2 st. lokalnie nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr z prędkością do 70 km/h, powodujący miejscami zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami, zwłaszcza we wschodniej i południowej połowie Polski oraz nad morzem, zachmurzenie okresami duże i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -23 st., -19 st. na północnym wschodzie kraju i w kotlinach karpackich do -18 st., -13 st. na pozostałym obszarze kraju i -8 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr z prędkością do 70 km/h, powodujący miejscami zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj