Czwartek prawie bez chmur

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia będzie w zasięgu niżu znad Atlantyku, nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad wschodnią Łotwą. Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. na Podlasiu i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 24 st. na krańcach zachodnich Dolnego Śląska. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie kraju oraz nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami, głównie na wschodzie i południu kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie kraju do 10 st., 11 st. miejscami na zachodzie oraz 12 st. nad morzem. Wiatr będzie słaby, na północnym zachodzie kraju umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W piątek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Początkowo, głównie we wschodniej połowie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 16 st., 18 st. na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 22 st., 23 st. na południowym zachodzie Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy z czwarku na piątek zachmurzenie małe. Możliwa mgła ograniczająca widzialność 300 m. Temperatura minimalna około 7 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj