W weekend w Poznaniu największe targi komputerowe w tej części Europy

Od piątku w Poznaniu odbywać się będą największe targi komputerowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Na Poznań Game Arena (PGA) zaprezentuje się 220 wystawców; organizatorzy spodziewają się obecności nawet 80 tys. gości targowych.

Wydarzenie organizowane jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza potrwa do niedzieli. W piątek spodziewany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego, który ma się spotkać z przedstawicielami polskiej branży gier.

Poznań Game Arena to targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży, jak i indywidualnych zwiedzających. Na zainteresowanych czekać będzie w tym roku ponad 850 stanowisk do grania w najnowsze gry na najnowocześniejszym sprzęcie.

W trakcie tegorocznej edycji PGA zaplanowano liczne premiery gier i turnieje esportowe. Rozstrzygnięty zostanie konkurs dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Gośćmi targów będą gwiazdy internetowych serwisów Twitch i YouTube.

„PGA to głównie impreza targowa i dlatego kładziemy taki nacisk na jakość ekspozycji. Wszyscy, którzy szukają rozrywki na miejscu z pewnością docenią fakt, że na PGA mogą grać przez 3 dni, w najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak Virtual Reality czy Mixed Reality” – poinformowali organizatorzy.

Podczas Poznań Game Arena zaplanowano też szereg wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z udziałem twórców najpopularniejszych i najważniejszych tytułów i serii gier. Odbędą się warsztaty tworzenia gier. Zaplanowano też strefę wystawców biznesowych.

Pierwszego dnia imprezy zaplanowano koncert muzyki znanej z popularnych gier komputerowych z udziałem poznańskiej orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra oraz Chóru Akademickiego UAM.

Podczas PGA na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się Game Industry Conference – coroczna konferencja branżowa, jedno z najważniejszych miejsc spotkań polskiego przemysłu gier komputerowych, a także największa impreza twórców gier w Europie Środowej i Wschodniej. W zeszłym roku zgromadziła ona ponad 560 firm z 35 krajów.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, wartość polskiego rynku gamingowego przekracza już, według szacunków, 2 mld dol.

„Ta kwota nie oddaje jednak prawdziwej wartości, jaką generuje branża będąca naszą wizytówką eksportową. Zdecydowana większość kopii polskich gier znajduje nabywców za granicą” – podało biuro prasowe MTP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl