fot. Twitter/Polska Policja

Poznań: Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu podpalacza

Komendant poznańskiej policji wyznaczył nagrodę dla osoby, która przyczyni się do ujęcia sprawcy podpaleń, do jakich doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w stolicy Wielkopolski. Strażacy zanotowali na poznańskim Grunwaldzie w sumie 18 pożarów.

Wskutek działalności nieznanego sprawcy płonęły śmietniki, wiaty do przechowywania kontenerów ze śmieciami, uszkodzone zostały także samochody i elewacje budynków. Sprawę od wtorku bada policja.

Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji poinformowała w środę, że jeden z incydentów zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania, na których widać sylwetkę prawdopodobnego podpalacza. Można je obejrzeć na stronie internetowej KWP oraz w lokalnych mediach.

„Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z nagrań, prosimy o kontakt z policją. Komendant miejski policji w Poznaniu przewidział nagrodę pieniężną dla osoby, która przyczyni się do identyfikacji i zatrzymania podpalacza” – podała Dominika Pupkowska-Bral.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantami pod całodobowymi numerami telefonów: 61-84-121-11, 61-84-121-12 oraz pod numerem alarmowym 997.

PAP/RIRM

drukuj