fot.sxc.hu

W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Skandynawia i rejon Zatoki Fińskiej będą pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem słabych niżów, z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pomiędzy płytkim niżem znad Niemiec, a słabym wyżem w rejonie Estonii. Z południowego wschodu będzie napływać gorące i wilgotne powietrze.

Dziś zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, rano miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu i burze. Miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów na północy, Podlasiu i Lubelszczyźnie do 15 mm, na pozostałym obszarze do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. do 29 st. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami zwłaszcza na obszarze od Małopolski i Podkarpacia, przez centrum kraju po wschodnie Pomorze zachmurzenie przejściowo duże i przelotny deszcz lub burza. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 15 st. do 19 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

Dziś w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwa burza. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo duże i zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

PAP

drukuj