fot. Paweł Palembas

W Polsce chłodniej; na północy, wschodzie i w Tatrach możliwy deszcz

Jak informuje IMGW, rejon Islandii, Wysp Brytyjskich, Basen Morza Śródziemnego oraz wschodnie i północne krańce kontynentu będą w zasięgu układów niżowych, z mało aktywnymi frontami atmosferycznymi.

Na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy, ale słaby wyż znad Morza Północnego. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Z północy napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, pod koniec dnia rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na północnym wschodzie do 26 st. na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej na wybrzeżu i terenach podgórskich Karpat: od 18 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na północnym wschodzie i wschodzie w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko gdzieniegdzie na wschodzie i północnym wschodzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, lokalnie przelotne opady deszczu, szybko zanikające. Temperatura minimalna od 7 st. na wschodzie do 14 st. na południowym zachodzie oraz 16 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na wschodzie porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj