Polska będzie pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, od Rosji po Skandynawię pogodę kształtował będzie wyż, pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami nad Dolnym Śląskiem oraz nad Bałkanami. Od Dolnego Śląska, przez Ziemię Lubuską i Pomorze po Podlasie zaznaczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosnąć.

W środę w kraju zachmurzenie całkowite, tylko na krańcach południowych miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temp. maks. od 0 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum, do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr wschodni i północno-wschodni, na południu i zachodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, powoli słabnący.

W nocy ze środy na czwartek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, wschodzie i centrum Mazowsza, Kielecczyźnie i w Małopolsce zachmurzenie całkowite i opady deszczu przemieszczające się ze wschodu na zachód, od wschodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, w Wielkopolsce lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 400 m. Wysoko w górach opady śniegu.

Temp. min. od -1 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum, do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni, a na południowym zachodzie północny.

W czwartek zachmurzenie całkowite. Na wschodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Temp. maks. od 0 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum, do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie całkowite. Chwilami, zwłaszcza początkowo, możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Po północy opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. min. 1 st. Wiatr umiarkowany i słaby, wschodni i północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl