Sobota mniej deszczowa ale pochmurna

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie Ukraina i południowa Rosja znajdować się będą pod wpływem słabego wyżu. Polska znajdować się będzie na skraju niżu znad Morza Północnego.

Na zachodzie kraju zaznaczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na zachodzie kraju oraz na Pomorzu zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna do 21 st. na północy, do 25 st. w centrum i 27 st. na południu, a na wybrzeżu 19 st., 20 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 70 km/h, w Sudetach do 75 km/h, a wysoko w Karpatach do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie oraz miejscami na południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 st. do 16 st. Wiatr umiarkowany, w rejonach podgórskich oraz nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj