fot. twitter.com

CBA zatrzymało dwie osoby w związku z korupcją przy przetargach medycznych dla wojska

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w związku z korupcją przy przetargach medycznych dla wojska – poinformowało Biuro. Wśród zatrzymanych jest dyrektor jednej z zielonogórskich spółek i pracownik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział, że zatrzymań dokonali agenci z warszawskiej delegatury CBA.

„Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych na dostawę sprzętu medycznego przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie pod Warszawą” – powiedział Temistokles Brodowski.

Zaznaczył, że zmowa przetargowa na korzyść zielonogórskiej firmy mogła przynieść ponad 2 mln zł szkody Skarbowi Państwa.

Dwaj zatrzymani przez CBA to pracownika Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dyrektor ds. klienta wojskowego i ratownictwa medycznego zielonogórskiej spółki.

Według śledczych zatrzymani mieli porozumieć się przy przetargach na sprzęt medyczny i tak uzgadniali treść zamówienia, by wygrywała zielonogórska spółka.

Brodowski zaznaczył, że to śledztwo własne CBA, przy udziale Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Zatrzymani trafią do nadzorującej je Prokuratury Okręgowej w Warszawie – w Wydziale ds. wojskowych.

„Sprawa ma wiele wątków i rozwija się. Planowane są kolejne zatrzymania” – podkreślił naczelnik.

PAP

drukuj