fot. Tomasz Strąg

S. Karczewski: jeżeli będzie debata o przyznaniu Ziobrze teki wicepremiera – przychylę się do tej propozycji

Jeżeli będzie debata o przyznaniu Zbigniewowi Ziobrze teki wicepremiera, to przychylę się do takiej propozycji; on jest naszym silnym wsparciem – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zastrzegł jednocześnie, że takie rozmowy „będą toczyły się dopiero w przyszłości”.

Stanisław Karczewski, który był gościem Polsat News, odniósł się do spekulacji medialnych dotyczących zmian w składzie rządu. Pytany, czy Zbigniew Ziobro powinien zostać wicepremierem, marszałek Senatu odparł, że słyszy takie opinie, ale „to są spekulacje”.

„Będziemy rozmawiali oczywiście z naszymi koalicjantami” – zaznaczył.

Dodał, że jeżeli będzie debata na ten temat to wyrazi swoją opinię, „przychylając się do takiej propozycji”. Argumentował, że Ziobro jest „silnym wsparciem, koalicjantem” PiS.

„Ale, tak jak mówię, to są rozmowy, które będą toczyły się dopiero w przyszłości, niedługiej przyszłości” – zaznaczył Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu wyraził także zadowolenie, że PiS „wzmocniło swoją pozycję po trudnym okresie”.

„Ta kadencja była bardzo trudna, szczególnie w Sejmie. Jednak wygraliśmy wybory. To jest historyczny sukces. Nie było jeszcze do tej pory takiej sytuacji, nie było w ogóle sprawowania samodzielnie władzy, a tutaj nie dość że udało nam się w poprzedniej kadencji sprawować samodzielnie władzę, to również wygraliśmy wybory. To jest wielki sukces, ale też i olbrzymie zobowiązanie. My czujemy, wiemy o tym” – zapewnił Stanisław Karczewski.

Na pytanie, czy wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zmieni ministerstwo, Stanisław Karczewski odpowiedział: „Najpierw musimy porozmawiać w gronie naszej partii, z naszymi koalicjantami. To są spekulacje, ale muszę się przyznać, że tę informację słyszę po raz pierwszy”.

PAP

drukuj