fot. PAP/Leszek Szymański

S. Karczewski spotkał się z P. Muchą ws. referendum dotyczącego konstytucji

Wczoraj po południu marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się w Senacie z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą. Tematem rozmowy było referendum konsultacyjne dotyczące zmian w konstytucji.

Z całą pewnością obecna konstytucja, która ma 20 lat i została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany; to długi proces – ocenił marszałek. Jak dodał, potrzebna jest debata w tej sprawie.

O szczegółach spotkania Stanisław Karczewski mówił dziś rano na antenie radiowej Jedynki.

– To była jedna z pierwszych rozmów, nie podejmowaliśmy jeszcze żadnych ustaleń. Do tych ustaleń jeszcze pewnie daleko, ale rozmowa (była) bardzo dobra, w świetnej atmosferze. Rozmawialiśmy i o dacie, i o ilości pytań, także o ewentualnych pytaniach. Żadnych ustaleń nie było. Jedynym ustaleniem było to, że spotkamy się za dwa tygodnie – oświadczył Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu mówił też, że jego „środowisko polityczne nie jest zachwycone przeprowadzeniem referendum w dniach 10-11 listopada .

„To ważna data dla Polaków; chcemy, żebyśmy świętowali w tym okresie” – tłumaczył.

Podczas ubiegłorocznych uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji. Prezydent chciałby, aby odbyło się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2018 r., albo trwało dwa dni – 10 i 11 listopada.

RIRM

drukuj