fot. Monika Bilska

„Iskra dla Europy” – II Zlot Motocyklistów

Motocykliści z całej Polski wzięli udział w II zjeździe motocyklowym „Iskra dla Europy”. Do toruńskiego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, przybyli by modlić się i dać świadectwo wiary.

Motocykle dla wielu to szczególna pasja.

– Miałem zawsze jakiś motorower jeden czy drugi, komar, jawka, po drodze był jakiś simson. Następnie w dorosłym życiu emzetka. Później była przerwa, żona, dziecko, ale z 10 lat temu znowu kupiłem motocykl – mówił Krzysztof Kurek, uczestnik zjazdu „Iskra dla Europy”.

Dziś do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przybyli motocykliści z całej Polski. Po raz II odbył się zjazd motocyklowy „Iskra dla Europy”.

– Żeby pokazać, że my jesteśmy chrześcijanami, że Europa zawsze była chrześcijańska, że tego się nie wstydzimy – powiedział Grzegorz Dowgierd, uczestnik zjazdu.

Obecnie wiele środowisk chce zatrzeć pamięć o korzeniach starego kontynentu – zaznaczył kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Chce wyrzucić po za granice swoich państw samego Boga – akcentował o. Andrzej Laskosz CSsR.

Na zjazd do Torunia przybyli także członkowie stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

– Przyjeżdżam tutaj się pomodlić, przyjeżdżam popatrzeć w czułe oczy Maryi i prosić przede wszystkim dzisiaj o powodzenie najbliższego rajdu – powiedziała wiceprezes stowarzyszenia Katarzyna Wróblewska.

Tegoroczny Rajd Katyński odbędzie się po raz osiemnasty. Rozpocznie się jedenastego sierpnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj