fot. Monika Tomaszek

Ekspiacja za znieważanie św. Jana Pawła II

W toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II od wtorku rusza nabożeństwo pokutne, które jest odpowiedzią na medialne pomówienia wymierzone w świętego Papieża Polaka. Modlitwa potrwa przez cały listopad. Transmisja w Radiu Maryja codziennie od godz. 17.50.

Potrzebujemy dziś autorytetu św. Jana Pawła II. W nauczaniu, jakie nam zostawił, zawsze ukazywał piękno miłości między mężczyzną i kobietą; pokazywał sens seksualności, otwarcia się tej seksualności na tajemnicę życia. Przypominał, że mężczyzna i kobieta są powołani do bycia ojcem i matką. I zawsze stanowczo potępiał pedofilię. Gdy nie udało się zrujnować autorytetu polskiego Papieża poprzez przypisywanie mu miłosnych przygód z czasów młodości, próbuje się go oskarżać o ukrywanie pedofilii i bezczynność.

– 17 lat od śmierci Papieża ataki na Jana Pawła II stały się jeszcze bardziej mocne, jeszcze bardziej brutalne. Powstają książki i filmy, które atakują Ojca Świętego i pomawiają o najgorsze rzeczy. Pojawiają się ludzie, którzy powołują się na znajomość z Janem Pawłem II (nawet na przyjaźń), którzy oskarżają Papieża o niewłaściwe postawy wobec przestępców seksualnych – podkreślił ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Jak wyjaśnia ks. profesor, pomówienia pod adresem św. Jana Pawła II pojawiają się także w tych mediach, które tytułują siebie jako „katolickie”.

O. dr Tadeusz Rydzyk, Założyciel i Dyrektor Radia Maryja, przypomina o liście, jaki do dziennikarza jednej ze stacji telewizyjnych skierował ks. kard. Giovanni Battista Re. Napisał w nim, że wielki Papież jest obrzucany błotem.

Rodzina Radia Maryja chce podjąć modlitwę jako odpowiedź na zniesławianie Papieża Polaka. O. dr Tadeusz Rydzyk zaprosił wiernych do udziału w nabożeństwie ekspiacyjnym za ataki na św. Jana Pawła II.

– To nabożeństwo będzie o godz. 17.50 w sanktuarium w Toruniu. Będziemy transmitować je przez Radio Maryja – poinformował redemptorysta.

Modlitwa będzie odbywała się codziennie przez cały listopad.

TV Trwam News

drukuj